Aktuality

V roce 2023 se nám bohužel nepodařilo z technických důvodů podat žádost o dotaci Olomouckého kraje. Zvažovali jsme, zda budeme pobyt dělat, rodiny se nakonec rozhodly, že si pobyt uhradí a budou rády, pokud se z dotace města Šumperk opět uhradí bazén a strava. Tento model se nám nakonec podařil uskutečnit a pobytu se účastnilo 20 osob, což považujeme za úspěch. Termín pobytu byl posunut z důvodu rekonstrukce penzionu, která se protáhla.

Děkujeme městu Šumperk za laskavou podporu.

Rok 2022 byl plný změn a nepříjemných zdražení. Přesto, že rodiny musely pobyt částečně hradit ze svých prostředků, se našeho tradičního pobytu zúčastnil rekordní počet osob. Všichni se na pobyt těšili, konal se po dvou letech bez jakýchkoli omezení a dobrá nálada tedy nechyběla.

Děkujeme městu Šumperk a Olomouckému kraji za laskavou podporu.

Mikulášský pobyt 2022

V  roce 2022 se uskuteční již tradiční pobyt pro rodiny s dětmi s autismem. Těšíme se na společně strávené chvíle a vážíme si podpory města Šumperk i Olomouckého kraje. Děkujeme i majiteli penzionu za vstřícnost.

02. 12. - 04. 12. 2022 ve Velkých Losinách v penzionu Švihák lázeňský.

Za podporu děkujeme městu Šumperk a Olomoucký kraj

Mikulášský pobyt 2021 - dokument

V  roce 2021 se i přes zprvu nepříznivou situaci uskutečnil již tradiční pobyt 03. 12. - 05. 12. 2021 ve Velkých Losinách v penzionu Švihák lázeňský.

Za podporu děkujeme městu Šumperk a Olomoucký kraj.

Galerie zde
Oznámení

Oznamujeme, že v našem sdružení APLA Olomoucký kraj došlo ke změnám. Usnesením Krajského soudu Ostrava, pobočka Olomouc ze dne 15.12.2020 se ze sdružení stal zapsaný spolek. Dále byla změněna adresa sídla a to takto:

APLA Olomoucký kraj, z.s. Zahradní 2651/23 Šumperk

Uskutečněný Mikulášský pobyt 2020

Rok 2020 byl nelehký pro nás všechny, pro rodiny kde žije člen s PAS o to složitější. O to víc se všichni těšili na tradiční pobyt, který se nakonec podařilo uskutečnit a všichni si ho užili víc než jiné roky.

Děkujeme městu Šumperk a Olomouckému kraji za laskavou podporu.

Uskutečněný Mikulášský pobyt 2019

Opět s námi přijelo na další ročník Mikulášského pobytu pravé zimní počasí. Užili jsme si procházku ve sněhu k rozsvícenému stromu na náměstí, navštívili místní cukrárnu, vykoupali se v termálním bazénu, potkali se s Mikulášem a jeho družinou a skvěle se bavili v penzionu Švihák lázeňský.

Děkujeme za finanční podporu Olomouckému kraji a městu Šumperk.

Mikulášský pobyt

Mikulášský pobyt 2019

I v letošním roce se uskuteční již tradiční pobyt

06. 12. - 08. 12. 2019 ve Velkých Losinách v penzionu Švihák lázeňský. Za podporu děkujeme městu Šumperk a Olomouckému kraji.

Mikulášský pobyt 2018

Krásné zimní počasí nás přivítalo v Losinách na dalším ročníku Mikulášského pobytu. Viděli jsme slavnostní rozsvícení stromu na náměstí, pouštěli jsme balónky Ježíškovi, vykoupali se v termálním bazéně, potkali se s Mikulášem a jeho družinou a skvěle se bavili v penzionu Švihák lázeňský.

Děkujeme za finanční podporu Olomouckému kraji a městu Šumperk.

TRADIČNÍ MIKULÁŠSKÝ POBYT (rok 2017)

Již třetím rokem se bude konat Mikulášský pobyt pro rodiny dětí s autismem. Tentokrát proběhne v termínu 1.-2.12.2017 a to opět v Penzionu Švihák lázeňský ve Velkých Losinách.

Děkujeme městu Šumperk za laskavou podporu této akce.

Letní pobyt dětí (rok 2016)

V srpnu se uskuteční tradiční letní pobyt pro děti a mladé lidi s autismem. Tento pobyt se uskuteční za přispění města Šumperk v krásné horské vesničce Štědrákova Lhota. Více v záložce letní tábor. Na podzim potom plánujeme víkendový pobyt ve Velkých Losinách, na který budou moci odjet děti díky podpoře Olomouckého kraje.

APLA Olomoucký kraj tímto děkuje všem, kdo přispívají dětem a mladým lidem s PAS – tedy poruchou autistického spektra. DĚKUJEME

Víkendový pobyt pro děti a mladé lidi s autismem

2.12 až 4.12. 2016 proběhl víkendový pobyt pro děti a mladé lidi s autismem, který se nesl v duchu očekávání vánoc a Mikuláše. Ten na penzion Švihák lázeňský ve Velkých Losinách přišel a to i s celou svou družinou. Druhý den pak děti a mladí lidé s PAS v blízké Loučné nad Desnou navštívili restauraci Na staré poště s nádhernou vánoční výzdobou, kde měli zajištěný oběd a pak se vydali do nedalekého centra hrát bowling.

Děkujeme Olomouckému kraji, s jehož podporou se mohl tento pobyt realizovat.